KOMÍNY

Vložkování komína je postup opravy sávajícího komínu. Některé komíny jsou rozměrově dostatečně velké na aplikaci nerezové vložky bez nutnosti frézování. Jeli vnitřní průměr nedostačující přichází na řadu frézování, kdy se zvětší vnitřní průměr komína. Celý postup tedy spočívá v zasunutí nerezové komínové vložky do stávajícího, nejčastěji zděného komínu. Komín má lepší tah a je zajištěna dobrá účinnost připojeného spotřebiče. 

Jednovrstvé komíny ve stávající domovní i občanské zástavbě je možné rekonstruovat pro spotřebiče pro plynná a tuhá paliva, dodatečným vyvložkováním komínovou vložkou z materiálů, které splňují podmínky ČSN 73 4201:2002. 

Nejpoužívanějším materiálem pro vložkování komínů je nerezová ocel. Nerezové komínové vložky vynikají zejména dlouhou životností (spojenou s dlouhou zárukou), univerzálností (hodí se pro všechny druhy paliv) a flexibilností (vyrábí se v různých velikostech a tloušťkách materiálu, snadno se vedou v různých úhlech). Vložkování provádíme pevnou nerezovou vložkou, tl.plechu 0,6-1mm. Naše firma používá kvalitní vložky od českého výrobce, které jsou již při tl. 0,6mm certifikované na tuhá paliva s teplotní odolností 600°C a zárukou 25 let.

Kdy je nutné komín vyvložkovat :

 • komínový průduch neodpovídá platným předpisům
 • přechod na jiný druh paliva
 • špatný tah komína
 • kondenzát proniká do stěn komínového tělesa
 • v místnosti je cítit zápach spalin
 • původní vložka již neplní svůj účel

Třísložkové nerezové komíny

Tyto komíny se používají tam, kde úplně chybí volný komínový průduch nebo je tak poškozen, že jeho opravu neleze provést nebo je nerentabilní. Jedná se o komínový systém který je certifikovaný jako plnohodnotný komín s minimálně stejnými vlastnostmi a parametry jako běžné zděné komíny.

Jedná se o nerezovou vnitřní vložku izolovanou speciální izolační vatou a vrchní vrstvu tvoří opláštění ze zrcadlové nerezi.Do tohoto komínu jsou vsazeny různé komponenty, mezikusy, T-kusy, dvířka a nahlížecí otvory ...atd. Pokud tento komín procházi stropynebo stěnou jsou použity speciální žáruvzdorné, odvětrané, prostupové chráničky.

Výhody komína:

 • minimální narušení a omezení prostorů uživatele
 • okamžitá použitelnost
 • možnost vést komín kteroukoli částí budovy vnitřkem i venkem
 • možnost vést komín např. jen od spotřebiče nebo z podkroví, komín nemusí vést od základů
 • nepotřebuje žádný základ
 • příznivá cena                                                                                                                                                                                                                 
Komínové stavebnice

Šamotové komíny : K tradičním a stále také nejčastěji voleným řešením patří keramické (šamotové) komínové systémy. Ty kromě univerzálnosti přináší také další pozitiva, která ocení každý kdo staví. Jejich životnost je shodná s životností domu, nemusíte tak po letech řešit finančně náročnou výměnu komínu. Dalším aspektem je samotná cena. Komínová sada obsahuje: komínové vložky, komínovou odbočku na spotřebič, komínovou odbočku na dvířka, komínové tvárnice, komínovou izolaci, kondenzační jímku, větrací mřížku, pozinkovaná dvířka, komínovou hlavu, nerezovou stříšku, žáruvzdorný tmel.


KRBOVÁ KAMNA

Krbová kamna mohou být mimo zdroje tepla  i zajímavým oživením vašeho interiéru. Nová krbová kamna mají vyšší účinnost, a menší spotřebu paliva. Krbová kamna moderní konstrukce mají velmi nízké hodnoty emisí tuhých částic a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Kamna mnohých značek splňují nejpřísnější evropské normy. 

Typy krbových kamen :

 • Plechová krbová kamna - výhodou plechových krbových kamen je jejich schopnost se rychle rozehřát a předávat tak teplo do vytápěné místnosti během  chvilky. Pokud hledáte kamna třeba pro rychlé vytápění chaty nebo chalupy, výběr plechových krbových kamen je správný. 
 • Litinová krbová kamna - dokáží dokonale absorbovat teplo, a předávat jej do místnosti ještě dlouho po vyhasnutí posledního polena. Vyrábí se z odlévané litiny a tak díky tomu, jsou vysoce odolná proti vysokým teplotám, jejich vlivem nemění ani tvar a mají velmi dlouhou životnost.
 • Kachlová krbová kamna-pokud hledáte spolehlivá a kvalitní krbová kamna a chcete je přitom barevně sladit i s interiérem vytápěných prostor, vyberte si kachlová krbová kamna. U kachlových krbových kamen si lze vybrat z několika desítek barevných odstínů glazur. Kamna mají navíc obrovskou výhodu ve své schopnosti akumulovat teplo, jinými slovy po vyhasnutí dokáží ještě velice dlouho hřát.
 • Krbová kamna s výměníkem - právě krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí vytopit celý dům. Kamna lze bez problému připojit ke stávajícímu otopnému systému, tedy k topným tělesům.              

Ceny energií se v posledních letech šplhají nahoru a tuhé palivo je pořád nejlevnější topení. Hlavně proto se spousta z nás vrací ke krbovým kamnům na tuhá paliva.

KRBOVÉ VLOŽKY

Krbové vložky - hlavní funkční částí krbu jsou právě krbové vložky. Je lépe zvolit krbovou vložku, kterou obezdíte a tím jí zajistíte lepší podmínky pro uchování v dobrém stavu a uchováte její dlouhou životnost. Provoz krbové vložky je zcela bezpečný a vy se nemusíte obávat žádných nepříjemností vzniklých při topení v krbu.

Krbové vložky lze rozdělit na tři základní druhy : 

 • teplovzdušné se používají pouze jako doplňkový zdroj tepla a při vhodně zvolené krbové vložce jsou také významným designovým prvkem interiéru.
 • teplovodní  - pokud chceme krb jako zdroj tepla pro celý dům, měli bychom zvolit teplovodní vložku, která je vybavena teplovodním výměníkem a může být připojena k otopné soustavě domu. Výkon vložky (udávaný v kilowattech, kW) by měla vždy spočítat a stanovit odborná kamnářská firma
 • sálavé/akumulační - krbová vložka je uzavřena v obestavbě postavené ze speciálního sálavého či akumulačního materiálu. Tato obestavba na rozdíl od klasických teplovzdušných krbových vložek nemá odvětrávací mřížky.                                                                                

Stavební práce :

 • provádíme drobné stavební práce a úpravy interiérů
 • opravy zdí a štukování
 • bytová jádra
 • pokládka dlažby a obkladů
 • drobné opravy v koupelně a WC, výměna zařizovacích předmětů, výměny WC, umyvadel a baterií....atd.
 • instalatérské práce, rozvody odpadů, výměny sifonů.....atd.
 • samotné realizace koupelen na klíč

 

Snažíme se o individuální přístup k zákazníkovi, není nám jedno co si o nás lidé myslí. Jednáme fér a na rovinu, jsme rádi, když    naše práce udělá radost. Za naše služby máme dobré ceny, vše je závislé na rozsahu a náročnosti prací.

                                           


 Kamnářství Jiří Šmejcký