Krbová kamna

Krbová kamna mohou být mimo zdroje tepla  i zajímavým oživením vašeho interiéru. Nová krbová kamna mají vyšší účinnost, a menší spotřebu paliva. Krbová kamna moderní konstrukce mají velmi nízké hodnoty emisí tuhých částic a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Kamna mnohých značek splňují nejpřísnější evropské normy. 

Typy krbových kamen :

  • Plechová krbová kamna - výhodou plechových krbových kamen je jejich schopnost se rychle rozehřát a předávat tak teplo do vytápěné místnosti během  chvilky. Pokud hledáte kamna třeba pro rychlé vytápění chaty nebo chalupy, výběr plechových krbových kamen je správný. 
  • Litinová krbová kamna - dokáží dokonale absorbovat teplo, a předávat jej do místnosti ještě dlouho po vyhasnutí posledního polena. Vyrábí se z odlévané litiny a tak díky tomu, jsou vysoce odolná proti vysokým teplotám, jejich vlivem nemění ani tvar a mají velmi dlouhou životnost.
  • Kachlová krbová kamna-pokud hledáte spolehlivá a kvalitní krbová kamna a chcete je přitom barevně sladit i s interiérem vytápěných prostor, vyberte si kachlová krbová kamna. U kachlových krbových kamen si lze vybrat z několika desítek barevných odstínů glazur. Kamna mají navíc obrovskou výhodu ve své schopnosti akumulovat teplo, jinými slovy po vyhasnutí dokáží ještě velice dlouho hřát.
  • Krbová kamna s výměníkem - právě krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí vytopit celý dům. Kamna lze bez problému připojit ke stávajícímu otopnému systému, tedy k topným tělesům.  

Ceny energií se v posledních letech šplhají nahoru a tuhé palivo je pořád nejlevnější topení. Hlavně proto se spousta z nás vrací ke krbovým kamnům na tuhá paliva.

  

Příslušenství ke krbovým kamnům a krbům

Pokud si zakoupíte krbová kamna, budete potřebovat vhodnou odkouření pro připojení kamen do komína. Pod kamna by nemělo chybět vysoce odolné sklo pod krbová kamna, které zásadně nepřehřívá plovoucí podlahu, ale spolehlivě uchrání před vypadnutím oharků z kamen přímo na hořlavou podlahu. Praktickým příslušenstvím pro kamna a krby jsou koše na dřevo a krbové nářadí.

      

Dále máme v nabídce krbové nářadí a koše na dřevo, těsnící krbové šňůry, čističe pro běžnou údržbu skel krbových kamen, podpalovače. Ventilátory a potrubí pro montáž horkovzdušných rozvodů. Krbové mřížky různých velikostí a barevných provedení a další příslušenství.....

                         

Kamnářství Jiří Šmejcký